Çaykur Rizespor-Galatasaray maçının ardından - RİZE

- Çaykur Rize spor - Galatasaray maçının ardından - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in basın toplantısıMaçın ardından - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim:"Maçı bırakmayan, devam eden bir Galatasaray izledik. Üç puan ile gidiyoruz. Bu, bize bir avantaj ve kredi daha sağladı"RİZE (AA) - Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında Çaykur Rize spor'u 3 - 2 yenerek liderliğini sürdüren Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, "maçı bırakmayan devam eden bir Galatasaray izledik. İki gol daha oldu ve üç puan ile gidiyoruz. Bu bize bir avantaj ve kredi daha sağladı." dedi.
Terim, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Çaykur Rize spor'un ligin ikinci yarısının çok önemli takımlarından biri olduğunu, içeride ve dışarıda başarılı olan bir ekip olduğunu belirtti.
Rize 'ye çok sakin, bilinçli, inançlı geldiklerini ifade eden Terim, "Bunu sahada korumaya çalıştık. Uyunun enteresan gel - gitleri oldu. İlk yarıda penaltıyı atsak 2 farklı öne geçsek oyun kopabilirdi. Devre sonu bize yakışamayan bir gol yedik. Bizim rakibin fırsatları var. İkinci yarı tam ele almışken şok bir gol daha yedik. Ardından maçı bırakmayan devam eden bir Galatasaray izledik. İki gol daha oldu ve üç puan ile gidiyoruz. Bu bize bir avantaj ve kredi daha sağladı. Her şeye rağmen moral ve puan önemli. Oyuncularımı bırakmadıkları için kutluyorum." diye konuştu.
Zaman zaman kalite yönünde yükselen bir maç olduğunu vurgulayan Terim, "Şimdi tamamen konsantrasyonumuzu kupaya çeviriyoruz. İş kolay değil. Pazar'a kadar iki maç oynayacağız. Dokuz günde seyahat, deplasman, hava değişimi. İnşallah galatasaray hepsinden alnının hakkı ile çıkacaktır." şeklinde konuştu.
Emre Akbaba'nın sakatlığı ile ilgili açıklama yapan Terim, "Emre ambulansla hastaneye gitti. Çok üzgünüm. Talihsiz bir şekilde 5 ay bizden ayrı kaldı. Aynı anda olayı jest ve mimiklerden anladık. Emre için Galatasaray için çok üzgünüz. Biz çok üzgünüz. emre, dönmek için çok çaba harcadı, çalıştı. Böyle durumlarda 'Allah beterinden saklasın' diyoruz. Her şerde bir hayır vardır. Başta Emre'nin olmak üzere bütün annelerin anneler günü kutluyorum." ifadelerini kullandı.Terim, bir gazetecinin Diagne ile Sinan arasında fiziksel müdahaleye varan bir temas olduğu yönündeki soruyu, şöyle yanıtladı:"Bunlar olacak şeyler. Olmasa daha iyi. Bazen böyle şeyler oluyor. O anki oyuncu haleti ruhiyesi. İkinci 'Sıkıntı olur.' diye Sinan'ı tembih ettim. Birinciyi affettirmek için 'Ben atayım' dedi.
Bundan sonra demek iki gol atması için böyle bir joker kullanmak lazım. Vay benim dediğim olmadı gibi değil. 32 senedir hocayım. Hep benim dediğim oldu, bundan sonrada olur. Bazen oyuncuların sinirlenmesi hoşuma gider. Provokatif değil de bu yönden bakmak lazım." Diagne de hırslanmış. Sinan 'Barışıp döneyim' diyor. Güzel şeyler bunlar."Terim, şampiyonluk yarışında inanmayanların çok fazla olduğunu aktaran Terim, "Çok fazla oralara, yorumlarda konulmamıştık. Ben hep söylüyordum. Matematiksel olarak olayın içindeysek bir umut vardır. Vazgeçmemiz mümkün değil. Yetiştik, yakaladık, geldik, geçtik. Averajla da olsa. Oyuncularımı kutluyorum. Galatasaray camiası bundan sonra daha çok sarılacaktır bu işe." şeklinde konuştu.

Basın Toplantısı Toplantı Anneler Günü Şampiyon Galatasaray 

11 Mayıs 2019 Cumartesi günü yayınlandı