23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı - NİĞDE

- Öğrencilerin Vali Yılmaz Şimşek'i ziyaret etmesi - Temsili Vali Ecrin Erdal'ın temsili emniyet müdürünü araması - Milli Eğitim Müdürünün Atatürk Anıtına çelenk sunmasu - Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar'ın konuşması - Öğrencilerin, şiir okuması, halk oyunu, geleneksel çocuk oyunları ve jimnastik hareketleri gösterisi sunması23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı - Kırıkkale, Kayseri, Nevşehir, Yozgat, Kırşehir, Niğde , Sivas'ta bayram, çeşitli törenlerle kutlandı - Niğde Niğde 'de Selçuk ilkokulu öğrencileri Vali Yılmaz Şimşek'i makamında ziyaret ederek, çiçek hediye etti.Makama oturarak temsili vali olan 4. sınıf öğrencisi Ecrin Erdal, Gençlik ve Spor İl Müdürü Harun Turhan'ı arayarak okuluna basketbol ve voleybol saha yapılmasını istedi. Daha sonra temsili İl Emniyet Müdürü Meliha Palalı'yı arayan Vali Erdal, küçük öğrencilerin okul dışına çıktığını belirterek, okul çevresinde önlem alınmasını istedi.Vali Şimşek Yılmaz da ziyaretten dolayı teşekkür ederek öğrencilere hediye takdim etti.Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar'ın Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Ömer Halis Demir Meydanında devam etti.Yaşar, burada yaptığı konuşmada, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının dünyada eşi ve benzeri bulunmayan milli bir bayram olduğunu söyledi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün verdiği değeri göstermek için bu bayramı, çocuklara armağan ettiğini ifade eden Yaşar, şunları kaydetti:"İmkansızlıklar içerisinde Anadolu insanının yedi düvele verdiği mücadelenin sonunda Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılması tüm dünyaya bu toprakların Türk yurdu olduğunun ilan edilmesi ilk ve en büyük adımıdır. Her şeyin en güzeline layık olan sizler en iyi şekilde kendinizi yetiştirmek ecdadımızın emanetlerinden aldığınız kuvvetle yaşadığınız çağa hükmetmek zorundasınız. İçerisinde bulunduğumuz ve çok yakından hissettiğimiz üzere dünya üzerinde Türk milletinden başka mazlumların umudu bir toplum bulunmamaktadır. Yüzünüzdeki gülümseme gözlerinizdeki ışıltı çoşkunuz, yüreklerinizi dolduran vatan sevgisi kardeşlik gibi değerlerin ömrünüz boyunca boyunca daim olmasını diliyorum. Tüm ülkemizi size, sizleri de Allah'a emanet ediyorum."Konuşmaların ardında öğrenciler, şiir okudu, halk oyunu, geleneksel çocuk oyunları ve jimnastik hareketleri gösterisi sundu. Çocuk şarkılarının söylendiği programda, minik öğrencilerin "Bir Başkadır Benim Memleketim" gösterisi vatandaşlardan büyük beğeni topladı.Programa, Vali Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Rifat Özkan, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, öğrenciler ve vatandaş katıldı.

Emniyet Müdürü Saygı Duruşu Çocuk Oyunları Basketbol Öğrenciler 

23 Nisan 2018 Pazartesi günü yayınlandı