Türkiye'nin en geniş haber portalı
ANA SAYFA Güncel Ekonomi Siyaset Spor Dünya Sağlık Teknoloji Eğitim Kültür-Sanat Yaşam Magazin 3. Sayfa Televizyon
İstanbul Saroz'da Deprem - Marmara ve Ege Sallandı (Son Dakika Haberleri 8 Ocak 2013)

Video Galeri Sayfası

İstanbul Saroz'da Deprem - Marmara ve Ege Sallandı (Son Dakika Haberleri 8 Ocak 2013)

16778izlenme
ışıkları kapat Genişlet

İstanbul Saroz'da Deprem - Marmara ve Ege Sallandı (Son Dakika Haberleri 8 Ocak 2013)


Deprem,  Ege Bölgesi,  Ege Denizi,  Kandilli,  Kandilli Rasathanesi,  Saros Körfezi,  Şükür,  Son Dizisi,  Saroz


İstanbul Saroz'da Deprem (Son Dakika Haberleri 8 Ocak 2013)... Ege Denizi Saros Körfezi açıklarında 6.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Çanakkale, İstanbul ve İzmir'de şiddetli şekilde hissedildi. İstanbul Saroz'da meydana gelen deprem nedeniyle Ege Bölgesi'nde yer yer telefon kesintileri meydana geldi. İstanbul Saros'da 5,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'un yanı sıra çevre illerden de hissedildi. İstanbul Saroz'da meydana gelen depremde Marmara ve Ege sallandı. Saat 16.16'da meydana gelen deprem nedeniyle vatandaşlar panik yaşadı. İstanbul'da saat 16.16'da deprem meydana geldi. Depremin şiddeti henüz açıklanmadı.Depremin merkez üssü Saroz Körfezi... AFAD depremin şiddetini 6.2 olarak açıkladı.

Büyüklüğü 6,2 olarak ölçülen şiddetli deprem Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklama göre deprem Ege Denizi'nde Çanakkale'nin 80-100 km açığında meydana geldi. Meydana gelen deprem özellikle Ege Bölgesi'nde oldukça şiddetli olarak hissedildi. İzmir ve Çanakkale'de paniğe kapılan vatandaşlar ev ve işyerlerinden uzaklaştı. Deprem ayrıca İstanbul, Edirne, Tekirdağ, İzmir, Bursa, Eskişehir, Kütahya ve Çanakkale'de de hissedildi.

Ege Denizi Saros Körfezi açıklarında 6.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Çanakkale, İstanbul ve İzmir'de şiddetli şekilde hissedildi.

AFAD verilerine göre ise depremin şiddeti 6,2 olarak açıklandı. Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklama göre deprem Ege Denizi'nde Çanakkale'nin 80-100 km açığında gerçekleşti.

VALİ TUNA: DEPREM YARIM DAKİKA SÜRDÜ
Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna meydana gelen deprem ile ilgili açıklamalarda bulundu:

' En az yarım dakika süren yatay şekilde bir sallantı söz konusu oldu. Saros Körfezi ' nde yakınlığı dolayısıyla ilimiz birinci derece deprem kuşağında ilimiz. Dikkatli olmalıyız, geleceği planlamamız önem arz ediyor. Ben geçmiş olsun diyorum bütün vatandaşlarımıza. Çalışmalarımız devam ediyor. Depremin süresi 30 saniye ile bir dakika arasında bir süre devam etti. '

ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANI ÜLGÜR GÖKHAN:

' Şu an bir yıkıntı hasar söz konusu değil. İtfaiye teyakkuz halinde. Arkadaşlarımız durumlara bakıyorlar. Şükür bu şekilde atlattık. Biraz uzun sürdü ama atlattığımızı düşünüyoruz. Vatandaşlarımızda sakinleşti herkes işine devam ediyor.

Burası birinci derece deprem bölgesi olduktan sonra yapılar buna göre yapıldı. zaten burada yapılar tekniği öncelerde yapılsa bile çok fazla kötü yapılar değil idi. Ama bundan sonra daha iyi yapılar da oluşacak. Ciddi bir sallantı oldu, yarım dakikaya geçti. Bir şey olmamış olması sevindirici. '

08 Ocak 2013 Salı► BENZER VİDEOLAR
SON VİDEOLAR
www.beyazgazete.com Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve EPA Fotoğraf Ajansı'nın resmi abonesidir. Beyaz Gazete Broadcast Video çözümleri Metus teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir.
Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.
Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Kapat (X)
Öne Çıkanlar
Çok İzlenenler
Günün Manşetleri