Türkiye'nin en geniş haber portalı
ANA SAYFA Güncel Ekonomi Siyaset Spor Dünya Sağlık Teknoloji Eğitim Kültür-Sanat Yaşam Magazin 3. Sayfa Televizyon
Türkiye'nin En Büyük Kurbanlık Danası (1 Ton 640 Kilo)

Video Galeri Sayfası

Türkiye'nin En Büyük Kurbanlık Danası (1 Ton 640 Kilo)

23120izlenme
ışıkları kapat Genişlet

Türkiye'nin En Büyük Kurbanlık Danası (1 Ton 640 Kilo)


Ümit Gürses,  Keçiören Belediyesi


Keçiören Belediyesi Ovacık Kurban Satış Alanı ' nda bulunan 1 ton 640 kilo ağırlığındaki dana, ziyaretçileri şaşırtıyor. Sahibi Ümit Gürses, ' Kral Benim ' isimli danayı 23 bin TL ' ye bir işadamına sattıklarını söyledi.

Keçiören Belediyesi tarafından Ovacık ' a kurulan Kurban Satış Alanı, alan düzenlenmesi ve hizmetleriyle öne çıkıyor. Kurban satış alanında dikkat çeken diğer bir ayrıntı ise kurban alanının en büyük kurbanlığı olan 1 ton 640 kilo ağırlığındaki bir dana. Çorum Alaca ' dan getirilen Kral Benim isimli dana, büyüklüğü ve fiyatıyla pazara gelen ziyaretçileri şaşırtıyor. Otomobil fiyatlarıyla yarışan kurbanlık 23 bin TL ' ye satıldı.

Sırtının bir tarafına ' En Büyük Benim ' diğer tarafında da ' Duydum ki rakibim varmış… Kimdir O? ' yazılan dananın Türkiye ' nin en büyük danası olduğu iddiasında bulunan dana sahibi Ümit Gürses, dananın çok uysal olduğunu ve Alaca ' da otlanarak doğal beslendiğini söyledi. Çorumluların bu danayla gurur duymasını istediğini belirten Gürses, dananın uzunluğunun 3 metre 20 santimetre, yüksekliğinin ise bir metre 80 santimetre olduğunu ifade etti.

Gürses, danayı 23 bin TL ' ye isminin açıklanmasını istemeyen Ostim ' deki bir iş adamına sattıkları bilgisini de veren Gürses,Kral Benim isimli dananın günde 40 - 50 kilo yem yediğini kesildikten sonra bir tonun üzerinde eti çıkacağını da belirten Gürses, kurbanlıkların, saman ve yem fiyatlarının artmasına rağmen ucuz olduğunu söyledi.

22 Ekim 2012 Pazartesi► BAĞLI VİDEOLAR
► BENZER VİDEOLAR
SON VİDEOLAR
www.beyazgazete.com Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve EPA Fotoğraf Ajansı'nın resmi abonesidir. Beyaz Gazete Broadcast Video çözümleri Metus teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir.
Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.
Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Kapat (X)
Öne Çıkanlar
Çok İzlenenler
Günün Manşetleri