Türkiye'nin en geniş haber portalı
ANA SAYFA Güncel Ekonomi Siyaset Spor Dünya Sağlık Teknoloji Eğitim Kültür-Sanat Yaşam Magazin 3. Sayfa Televizyon
2013 LYS-3 Edebiyat Soruları ve Cevapları

Video Galeri Sayfası

2013 LYS-3 Edebiyat Soruları ve Cevapları

113899izlenme
ışıkları kapat Genişlet

2013 LYS-3 Edebiyat Soruları ve Cevapları


Edebiyat,  Felsefe,  Felsefe Tarihi,  Geometri,  Lisans Yerleştirme Sınavları,  Matematik,  Sosyal Bilgiler,  Lys,  Lys Başvuruları,  Lys Üniversite Sınavı


LYS-3 Edebiyat sınavı bugün yapıldı. 2013 LYS Edebiyat sınavı 120 dakika sürdü. LYS Edebiyat sınavında binlerce aday der döktü. LYS Edebiyat soruları 2012 yılına göre daha zor çıktı. LYS Edebiyat sınavına giren binlerce aday LYS Edebiyat sorularının çok zor olduğundan şikayetçi oldu. LYS Edebiyat soruları ve cevapları TRT Haber ve TRT Okul'dan canlı olarak cevaplandı. 2013 LYS Edebiyat sınav sorularını ve cevaplarını kontrol etmek isteyen öğrenciler web sitelerine akın etti. LYS Edebiyat sorularını ve cevaplarını beyazgazete.com'dan da ulaşabilirsiniz. İşte LYS-3 Edebiyat sınavı soruları ve cevaplarıyla ilgili haberimizin detayları...

2013 LYS ' lerin son oturumu olan LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) sınavı saat 12:00'da sona erdi. 649 bin 700 adayın ter döktüğü sınav 120 dakika sürdü. LYS-3 ile birlikte 2013 üniversite sınavları da sona ermiş oldu.

> LYS MATEMATİK SORULARI İÇİN TIKLAYIN

> LYS TARİH SORULARI İÇİN TIKLAYIN

> LYS GEOMETRİ SORULARI İÇİN TIKLAYIN

> LYS FELSEFE SORULARI İÇİN TIKLAYIN

2013-LYS ' lerin son oturumu olan LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) sona erdi. 649 bin 700 adayın yarıştığı sınav 120 dakika sürdü. LYS-3 ile birlikte 2013 üniversite sınavları da sona ermiş oldu. Adaylara 80 sorunun yöneltildiği sınavda Türk dili ve edebiyatı ile coğrafya-1 testi yer aldı. 56 sorunun bulunduğu Türk dili ve edebiyatı testi için adaylara 85 dakika, 24 sorunun yer aldığı coğrafya-1 testi için de 35 dakika süre verildi. 649 bin 700 üniversite adayının katıldığı sınav toplam 120 dakika sürdü. Saat 10.00 ' da başlayan sınav, 12.00 ' de sona erdi. Testler ayrı ayrı soru kitapçıklarında yer alırken, tek cevap kağıdı kullanıldı.

Adaylar kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için sabah erken saatlerden itibaren sınav yerlerine geldi. Sınavların yapıldığı binalara girişte adaylar, kimlik ve güvenlik kontrolünden geçti. Öğrencilerin içeri alınmasının ardından aileleri de sınav merkezleri önündeki heyecanlı bekleyişini sürdürdü.

LYS-3 ' ün (Edebiyat-Coğrafya) tamamlanmasıyla, 2013-LYS maratonu da sona ermiş oldu.
Adaylar bundan sonra sonuçların açıklanmasının ardından, tercih sürecine girecek. ÖSYM, sonuçların açıklanacağı tarihi duyurmadı ama temmuz ayının ilk 10 günü içinde açıklanması bekleniyor.

23 Haziran 2013 Pazar► BAĞLI VİDEOLAR
► BENZER VİDEOLAR
SON VİDEOLAR
www.beyazgazete.com Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve EPA Fotoğraf Ajansı'nın resmi abonesidir. Beyaz Gazete Broadcast Video çözümleri Metus teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir.
Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.
Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Kapat (X)
Öne Çıkanlar
Çok İzlenenler
Günün Manşetleri