Beyaz Gazete Ana Sayfa
Genişlet Işıklar

23 Mart 2014 YGS Sınav Giriş Yerleri - YGS Giriş Belgesi 2014 (ais.osym.gov.tr)

Sitene ekle

14 Mart 2014 Cuma günü yayınlandı 23 Mart 2014 YGS Sınav Giriş Yerleri Açıklandı - YGS Giriş Belgesi 2014 (ais.osym.gov.tr) - YGS Sınav Giriş Yerleri 2014 - ÖSYM YGS Giriş Belgesi 2014... YGS sınav giriş yerleri açıklandı. YGS sınav giriş yerleri ve belgelerini almak isteyen 2014 YGS sınavına girecekler öğrenciler ais.osym.gov.tr'den belgeleri indirebilir. ÖSYM YGS 2014 sınav giriş yerleri konusunda henüz bir açıklama yapmadı. YGS sınavı giriş yerleri ne zaman açıklanacağı ise merak konusu. 2014 YGS sınav giriş yerleri ve belgelerini altta verdiğimiz linke tıklayarak öğrenebilirsiniz...

2014 YGS SINAV GİRİŞ YERLERİ İÇİN TIKLAYIN

ÖSYM YGS 2014 sınav giriş yerleri konusunda henüz bir açıklama yapmadı. YGS sınavı giriş yerleri ne zaman açıklanacağı ise merak konusu

YGS SINAV DETAY BİLGİSİ

2014 YGS - Yükseköğretime Geçiş Sınavı; Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri olmak üzere 4 bölümden oluşur. Her bölümden 40 soru olmak üzere toplamda 160 soru sorulmaktadır. Sınav süresi, tek oturumda 160 dakikadan oluşmaktadır. Lisans Yerleştirme Sınavı'na girmeye hak kazanabilmek için herhangi bir puan türünde 180 puanın geçilmesi gerekir.

ÖSYM BÜYÜK ÇAPLI ÖNLEM ALDI

2014 YGS - Milli Eğitim Bakanlığı, paralel yapının seçimlere bir hafta kala yapılacak Yüksek Öğretime Giriş Sınavı'ndaki kaos planına yönelik önlem aldı. Yaklaşık 2 milyon öğrencinin gireceği sınav sırasında güvenlik önlemleri üst seviyede tutulacak. Yedek görevli sayısı çoğaltılacak. Usulsüz rapor alanlar hakkında kanuni işlem yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), seçimlere bir hafta kala yapılacak Yükseköğretim Geçiş Sınavı'nda (YGS), bazı öğretmenlerin topluca izin alarak kaos yaratacağı iddialarına ilişkin önlem aldı. Yaklaşık 2 milyon üniversite adayı seçimlere bir hafta kala, 23 Mart'ta üniversiteye girişte birinci aşama olan YGS'ye girecek.

Fen BilimleriMatematikMilli Eğitim BakanlığıYgsYükseköğretime Geçiş Sınavı

Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar