Türkiye'nin en geniş haber portalı
ANA SAYFA Güncel Ekonomi Siyaset Spor Dünya Sağlık Teknoloji Eğitim Kültür-Sanat Yaşam Magazin 3. Sayfa Televizyon
Ankara'nın Dikmen'i 1. Bölüm - Ankaralı Dikmen Spor Salonunda

Video Galeri Sayfası

Ankara'nın Dikmen'i 1. Bölüm - Ankaralı Dikmen Spor Salonunda

15888izlenme
ışıkları kapat Genişlet

Ankara'nın Dikmen'i 1. Bölüm - Ankaralı Dikmen Spor Salonunda


Bülent Emrah Parlak,  Nurseli İdiz,  Gözde Kansu,  Özlem Aydın,  Nazmi Kırık,  Ankara'nın Dikmen'i Dizisi


Kanal D'nin yeni dizisi Ankara'nın Dikmen'i 1. bölümüyle ekranlara geldi. Ankara'nın Dikmen'i 1. bölümüyle büyük beğeni topladı. Ankara'nın Dikmen'i dizisi 1. son bölüm izleyicisden tam not aldı. Ankara'nın Dikmen'i dizisi her çarşamba Kanal D'de yayınlanacak. İşte Ankara'nın Dikmen'i 1. son bölümde yaşananlar...

Kanal D'nin yeni dizisi Ankara'nın Dikmen'i 1. bölümüyle ekranlara geldi. Ankara'nın Dikmen'i dizisi 1. bölümüyle izleyicileri kahkahalara boğdu. Ankara'nın Dikmen'i dizisi her çarşamba Kanal D ekranlarında olacak.

Yeni Dizis Ankara'nın Dikmen'i, İzleyiciyle Buluştu

Kanal D'de başrollerini Bülent Emrah Parlak, Burak Kut, Gözde Kansu, Nurseli İdiz, Özlem Aydın, Nazmi Kırık, Serap Matyaş ve Can Tolbaş'ın paylaştığı, yapımcılığını Tükenmezkalem Film Gani Müjde'nin üstlendiği, senaryosunu yine Gani Müjde'nin kaleme aldığı, yönetmenliğini ise Süleyman Seçik'in yaptığı Ankara'nın Dikmen'i adında yeni bir dizi başladı.

Ankara'nın Dikmen'i Dizisi Genel Hikayesi

Dikmen, Ankara ' da düğünlerde ve pavyonlarda çalan, her alanda kendini aşmaya çalışan, fakat bunun için yeterli alt yapısı olmayan saf ve temiz bir türkücüdür. Dikmen ' in hikayesi bir menajer tarafından ünlü olacağına inandırılıp, varını yoğunu satıp, elinde sazıyla İstanbul ' a gelmesiyle başlar. Ne yazık ki kısa bir süre sonra anlayacağı üzere dolandırılmıştır. Önce, karşılaştığı Diyarbakırlı asker arkadaşı taksici Zirek imdadına yetişir, sonra da entelektüel halaoğlu Latif.

Nenelerinden miras kalan evde yaşamını süren Latif ' in, başta piyano öğretmeni eşi Tilbe ve onun emekli konsolos yardımcısı babası ve operacı annesi tarafından, bu davetsiz misafir hiç hoş karşılanmayacaktır. Defalarca evden kaçırıp göndermek isteseler de, Dikmen her olumsuzluğa uyum sağlayacak, Tilbe ' nin yükseltmeye çalıştığı statüsü ve aileden gelen aristokrasisinin karşısında, kırsallığıyla hep büyük sıkıntı yaşayacaktır. Latif ise çoğu kez karısıyla Dikmen arasında kalacak ve durumu idare edecektir. Çünkü Dikmen ' in bu evde miras hakkı vardır ve parasını kurtarana kadar gidecek de başka hiçbir yeri yoktur.

Zamanla, Dikmen ' in yaşadığı sıkıntılarının yanında, onu bu eve bağlayan bir neden daha oluşmuştur; yan komşuları diyetisyen Dilek ' in resim öğrencisi kızı güzeller güzeli Beste. Farklı tarzları yüzünden aşkını platonik yaşayan Dikmen, evin küçük oğlu Sonat için eğlenceli, renkli bir dünya, evin yardımcısı Tahliye içinse rüyalarının beyaz atlı prensidir.

Her zaman haksızlığa karşı gelen, zayıfın güçsüzün yanında olan Dikmen, elinde sazı ve kırsallığıyla, çoğu zaman komik duruma düşecek fakat naifliğini, iyi niyetini ve özünü hep koruyacaktır.

Önce parasını kurtarmak, ardından da hayal ettiği gibi ünlü bi türkücü olmak ve Beste ' nin kalbini kazanmak isteyen Dikmen ' in, kentli ailesiyle mücadelesi hiç bitmeyecektir.

13 Mart 2014 Perşembe► BENZER VİDEOLAR
SON VİDEOLAR
www.beyazgazete.com Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve EPA Fotoğraf Ajansı'nın resmi abonesidir. Beyaz Gazete Broadcast Video çözümleri Metus teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir.
Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.
Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Kapat (X)
Öne Çıkanlar
Çok İzlenenler
Günün Manşetleri