Türkiye'nin en geniş haber portalı
ANA SAYFA Güncel Ekonomi Siyaset Spor Dünya Sağlık Teknoloji Eğitim Kültür-Sanat Yaşam Magazin 3. Sayfa Televizyon
KPSS Yerleştirme Kılavuzu 2013 (ais.osym.gov.tr) ÖSYM

Video Galeri Sayfası

KPSS Yerleştirme Kılavuzu 2013 (ais.osym.gov.tr) ÖSYM

18600izlenme
ışıkları kapat Genişlet

KPSS Yerleştirme Kılavuzu 2013 (ais.osym.gov.tr) ÖSYM


Fenerbahçe,  Galatasaray,  Televizyon,  Memur


KPSS Yerleştirme Kılavuzu 2013 (ais.osym.gov.tr) ÖSYM... KPSS 2013 Tercih kılavuzu osym.gov.tr adresinden yayınlandı. Memur adaylarının beklediği KPSS 2013 Tercih kılavuzu haberi ÖSYM'den geldi. KPSS yerleştirme tercihinde son gün 3 Temmuz 2013. KPSS tercih yerleştirme kılavuzu hakkında ÖSYM'den açıklama yapıldı.

ÖSYM, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının uygun olan kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak için yarından başlamak üzere 3 Temmuz 2013'e kadar tercih başvurusu alacak.

-- TERCİH KLAVUZUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN --

ÖSYM'den yapılan açıklama şu şekilde;

' Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2013/1 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır.

Kılavuz 24 Haziran 2013 tarihinden itibaren ÖSYM ' nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır. Adaylar tercihlerini 24 Haziran-3 Temmuz 2013 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM ' nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM ' ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi uzatılmayacaktır. KPSS-2013/1 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

24 Haziran 2013 Pazartesi► BENZER VİDEOLAR
SON VİDEOLAR
www.beyazgazete.com Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve EPA Fotoğraf Ajansı'nın resmi abonesidir. Beyaz Gazete Broadcast Video çözümleri Metus teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir.
Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.
Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Kapat (X)
Öne Çıkanlar
Çok İzlenenler
Günün Manşetleri