Türkiye'nin en geniş haber portalı
ANA SAYFA Güncel Ekonomi Siyaset Spor Dünya Sağlık Teknoloji Eğitim Kültür-Sanat Yaşam Magazin 3. Sayfa Televizyon
KPSS 2013 Başvuruları Başladı (İşte KPSS Sınavı Son Başvuru Tarihi 2013)

Video Galeri Sayfası

KPSS 2013 Başvuruları Başladı (İşte KPSS Sınavı Son Başvuru Tarihi 2013)

29485izlenme
ışıkları kapat Genişlet

KPSS 2013 Başvuruları Başladı (İşte KPSS Sınavı Son Başvuru Tarihi 2013)


Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi,  Öğretmen,  Öğretmenlik,  Resmi Gazete,  Yükseköğretim Kurulu,  Memur,  Genel Kurulu,  3 Mayıs 2013


KPSS 2013 Başvuruları Başladı (İşte KPSS Sınavı Son Başvuru Tarihi 2013)... KPSS başvuruları 7 Mayıs 2013 tarihi itibareyle başladı. KPSS 2013'e girecek adaylar KPSS son saşvuru tarihini merak ediyor. KPSS başvuruları 15 Mayıs 2013 tarihinde sona erecek. 2013 KPSS başvurular ÖSYM'nin belirlediği başvuru merkezlerince yürütülecek. 2013 KPSS'ye katılmak isteyen memur adayları, KPSS kılavuz ve aday başvuru formunu, KPSS başvurma süresince ÖSYM'nin web sitesi http://www.osym.gov.tr'den ulaşabilir. ÖSYM KPSS 2013 sınav başvuru ücretlerini güncelledi. İşte KPSS 2013 başvurularıyla ilgili haberimizin detayları...

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ' na başvurular başladı. Memur olmak isteyenler için 6-7 Temmuz ' da gerçekleştirilecek sınavların başvuru süresi 15 mayıs ' a kadar devam edecek. Bu yıl ilk defa uygulanacak olan öğretmenlik alan sınavı ise 14 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek. KPSS ' de konu ve soru dağılımını güncelleyen ÖSYM, başvuru ücretlerini güncelledi. KPSS kılavuz ve aday başvuru formunu, KPSS başvurma süresince ÖSYM'nin web sitesi http://www.osym.gov.tr'den ulaşabilir.

A Grubu ve Öğretmen adayları için gerçekleştirilecek sınava kayıt yaptırmak için bankalara para yatırmak şart. Cumartesi, Pazar sabah ve öğleden sonra gerçekleştirilecek sınavların her bir oturumun ücreti 40 lira. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), KPSS öğretmenlik sınavlarının 6-7 Temmuz ile 14 Temmuz tarihlerinde yapılacağını bildirdi.

ÖSYM, 2013 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde, sadece A Grubu ve Öğretmenlik kadroları için, 6-7 Temmuz 2013 tarihlerinde Cumartesi sabah, Cumartesi öğleden sonra, Pazar sabah ve Pazar öğleden sonra olmak üzere dört oturumda yapılacağını; Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'nin de (ÖABT) 14 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleştirileceğini açıkladı. ÖSYM'nin konuyla ilgili açıklamasında, 2013-KPSS sonuçlarının B Grubu kadrolar için kullanılmayacağı, bu nedenle 2013-KPSS'ye sadece A Grubu ve öğretmenlik kadrolarına atanmak isteyen lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumda olan adayların gireceğine dikkat çekildi.

BAŞVURULAR 15 MAYIS'TA SONA ERECEK

Bugün başlayan 2013-KPSS başvurma işlemleri 15 Mayıs 2013 tarihinde sona erecek. Başvuru merkezleri ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlandı. Sınava katılmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşacak. 2013-KPSS Kılavuzunda başvurma, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer alıyor. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri istendi.

BAŞVURU BELGELERİ İÇİN UYARI

ÖSYM açıklamasında başvuru belgelerine ilişkin şu uyarılar yapıldı:

' Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından alınmış diplomaların denklik işlemlerinde uyulacak usul ve esasları belirleyen 6 Kasım 2010 tarih ve 27751 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 'Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği' ile Yükseköğretim Genel Kurulu'nun 01.03.2013 tarihli kararı uyarınca, yurt dışında alınan diplomaların denkliğinin kabul edilebilmesi için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına Öğretmenlik Meslek Bilgisi alanında başvuran adaylardan, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nca haklarında sınava girme kararı alınanların KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'na girmeleri gerekmektedir. Bu durumdaki adayların da 2013-KPSS'ye kılavuzdaki kurallara uygun olarak başvuru yapmaları gerekmektedir. 25 Nisan-3 Mayıs 2013 tarihleri arasında '2013-Öğretmenlik Meslek Bilgisi Alanında Seviye Tespiti İçin Eğitim Bilimleri Sınavı' için sınav ücreti yatıran adayların sınav ücretleri, 2013-KPSS Cumartesi sabah ve Cumartesi öğleden sonra oturumlarına Merkezimiz tarafından aktarılacaktır (Tüm adayların Cumartesi sabah oturumuna katılmaları zorunludur.) Bu adaylar, 2013-KPSS Cumartesi sabah ve Cumartesi öğleden sonra oturumlarına yeniden sınav ücreti yatırmadan, 2013-KPSS Kılavuzunda belirtildiği şekilde başvurularını yapabileceklerdir. Bu adaylar isterlerse sınavın diğer oturumlarına sınav ücretini ödeyerek katılabilirler. '

07 Mayıs 2013 Salı► BENZER VİDEOLAR
SON VİDEOLAR
www.beyazgazete.com Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve EPA Fotoğraf Ajansı'nın resmi abonesidir. Beyaz Gazete Broadcast Video çözümleri Metus teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir.
Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.
Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Kapat (X)
Öne Çıkanlar
Çok İzlenenler
Günün Manşetleri