Türkiye'nin en geniş haber portalı
ANA SAYFA Güncel Ekonomi Siyaset Spor Dünya Sağlık Teknoloji Eğitim Kültür-Sanat Yaşam Magazin 3. Sayfa Televizyon
AÖF Sınav Sonuçları 2013 Öğrenme Paneli - (ogrenci.anadolu.edu.tr) 2013

Video Galeri Sayfası

AÖF Sınav Sonuçları 2013 Öğrenme Paneli - (ogrenci.anadolu.edu.tr) 2013

26869izlenme
ışıkları kapat Genişlet

AÖF Sınav Sonuçları 2013 Öğrenme Paneli - (ogrenci.anadolu.edu.tr) 2013


Anadolu,  Anadolu Üniversitesi,  Barcelona,  Fenerbahçe,  Real Madrid,  Açıköğretim,  Açıköğretim Fakültesi


AÖF Sınav Sonuçları 2013 Öğrenme Paneli- (ogrenci.anadolu.edu.tr) 2013... AÖF Sınav Sonuçları 2013 Ne Zaman Açıklanır... AÖF Sınav Sonuçları 2013, AÖF Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak? Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 2013 güz dönem sonu sınav sonuçları resmi olarak açıklandı! Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin merakla beklediği 2013 AÖF sınav sonuçları açıklandı. 9-10 Şubat tarihlerinde yapılan dönem sonu sınav sonuçları açıklandı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nin neden böyle bir uygulamaya gittiği bilinmiyor.

>>> AÖF Sınav Sonuçları İçin Tıklayınız <<<

Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde bağlı Açıköğretim Fakültesi AÖF sınav sonuçlarıyla ilgili resmi açıklama yapıldı. AÖF öğrencileri 2013 yılı içinde iki sınava daha girecek. Bahar Dönemi Ara Sınavı 04 – 05 Mayıs 2013 tarihinde Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı ise 01 – 02 Haziran 2013 tarihinde yapılacak.

ÖSYM'NİN 36 YILLIK SİSTEMİ YENİLENDİ

ÖSYM, teknik alt yapısında köklü değişime gitti. ÖSYM artık, 2 milyon adayın başvurusunu bir günde kabul edebilecek. Çağrı merkezinin IP tabanlı bir sistemle kurulduğunu anlatan ÖSYM Başkanı Ali Demir, sistem kalitesini sağladıklarını şimdi de hizmet kalitesini artırmaya çalıştıklarını dile getirdi.

''Adayların mümkün olduğunca ÖSYM ile sınavla ilgili akıllarında soru işareti olmadan sınava girmesini istiyoruz'' diyen Demir, merkezin bilgi işlem sistemini tamamen yenilediklerini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu sayede, hatırlarsanız KPSS'de son yerleştirmelerini 1,5 günde açıklamıştık. YGS başvurularında bir günde 360 bin adayın başvurusunu aldık. Bu bizim sistemimizi sadece yüzde 10 işgal etti. Dolayısıyla şu anda 2 milyon adayın bir günde başvurusunu kabul edebilecek bir sistemimiz var. 36 yıllık o eski teknoloji bu yıl itibarıyla tarih oldu. Artık başvurularda, sınav açıklamada ve yerleştirmede daha hızlı olacağız. Biz göreve geldiğimizde sınav sonuçları 35 günde açıklanıyordu, bunu biz geçen sene 19 günde açıkladık. Bu sene bu süreyi daha da düşürmeyi düşünüyoruz. Üniversite yerleştirmeleri de 15-20 günde açıklanıyordu, bunu da daha kısa sürede açıklamaya çalışıyoruz.''

ÖSYM'nin tarihinde ilk defa kendi yazılımını yaptığını anlatan Demir, KPSS'deki yerleştirme sisteminin yazılımının ÖSYM'nin personeli tarafından yapıldığını dile getirdi.

08 Mart 2013 Cuma► BENZER VİDEOLAR
SON VİDEOLAR
www.beyazgazete.com Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve EPA Fotoğraf Ajansı'nın resmi abonesidir. Beyaz Gazete Broadcast Video çözümleri Metus teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir.
Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.
Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Kapat (X)
Öne Çıkanlar
Çok İzlenenler
Günün Manşetleri