Türkiye'nin en geniş haber portalı
ANA SAYFA Güncel Ekonomi Siyaset Spor Dünya Sağlık Teknoloji Eğitim Kültür-Sanat Yaşam Magazin 3. Sayfa Televizyon
Ana SayfaVideo Galeri

Video Galeri Sayfası

Anıtkabir'e akın

8697 izlenme
Star Tv Ana Haber Bültenleri
Star Tv 15 Mayıs 2013 Çarşamba Tüm Haberleri
Star Tv 14 Mayıs 2013 Salı Tüm Haberleri
Star Tv 13 Mayıs 2013 Pazartesi Tüm Haberleri

Anıtkabir'e akın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "29 Ekim'de Ankara'da olacağım.Elimde bayrak yurttaşlarımın arasında bulunacağım. " dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, ''Ne yaparlarsa yapsınlar, hangi baskıyı uygularlarsa uygulasınlar, halkla beraber elimizde bayrak, Mustafa Kemal önderliğinde Türkiye'yi çağdaş uygarlığa taşımak için mücadele edeceğiz'' dedi.
Partisinin İzmit İlçe Başkanlığı'nca düzenlenen Cumhuriyet Şöleni'ne katılmak üzere Kocaeli'ye gelen Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası Kocaeli Şubesi önünde başlayan meşaleli yürüyüşe katıldı.

Yoğun ilgi nedeniyle yaklaşık 100 metre yürüyebilen Kılıçdaroğlu, Perşembe Pazarı'ndaki şenlik alanına partisinin otobüsüyle ulaştı.

Alanda partililere hitap eden Kılıçdaroğlu, ''Buraya Cumhuriyet Bayramı'nı kutlamaya geldik'' diyerek, ''Baskı kuruyorlar, 'bayramı ancak bizim istediğimiz koşullarda kutlayabilirsiniz' diyorlar'' şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, baskılara karşılık kendilerinin de 29 Ekim'in en büyük bayram olduğunu, bayramı kutlamaya tek yetkili organın Türkiye Cumhuriyeti'nin yurttaşları olduğunu söylediklerini belirterek, şunları kaydetti:

''Size inanıyorum ve güveniyorum. İnandığım ve güvendiğim için buradayım. Yarın 29 Ekim, Ankara'dayım, Ankara'da olacağım. Elimde bir bayrak yurttaşlarım arasında olacağım. Deniyor ki, 'İstihbarat aldık, olaylar çıkacakmış, dolayısıyla töreni yapmayacaksınız'. Ne yaparlarsa yapsınlar, hangi baskıyı uygularlarsa uygulasınlar, halkla beraber elimizde bayrak, Mustafa Kemal önderliğinde Türkiye'yi çağdaş uygarlığa taşımak için mücadele edeceğiz.''

'HİÇ BİR GÜÇ BİZİ ALIKOYAMAZ'

İzmit'teki genç arkadaşlarının Ankara'daki törene katılmak istediğini ancak partililerin valiliğin otobüsleri durdurduğunu söylediğini anlatan Kılıçdaroğlu, Kocaeli Valisi Ercan Topaca'ya şöyle seslendi:

''Cumhuriyetin, devletin valisiysen yasakçı düşünceden vazgeç. Yoksa bunun hesabını elbet bir gün soracağız. Hiçbir güç bizi Cumhuriyet Bayramımızı kutlamaktan alıkoyamaz. Bayramı doğuda, batıda, güneyde, kuzeyde hiçbir güç engellemeyecek. Türkiye'nin bütün alanlarında, topraklarında bayramı hep beraber, bir yürek olarak kutlayacağız.'' .

Otobüsle yolda gelirken genç bir kadının ''Selam olsun'' dediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Ben söyleyeceğim, lütfen tekrar edin. İzmit'ten, Ankara'ya, Hakkari'ye, Diyarbakır'a, Mardin'e, Rize'ye, Trabzon'a, Sinop'a, Samsun'a, Zonguldak'a, İzmir'e, Manisa'ya, Çankırı'ya, Çorum'a, Antalya'ya selam olsun. Selam olsun Türkiye'ye'' şeklinde konuştu.« İlgili Haber için tıklayın »

30 Ekim 2012 Salı
BU HABER DİĞER KANALLARDA NASIL SUNULDU?
ÇOK İZLENEN VİDEOLARtamamı
www.beyazgazete.com Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve EPA Fotoğraf Ajansı'nın resmi abonesidir. Beyaz Gazete Broadcast Video çözümleri Metus teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir.
Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.
Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.