Türkiye'nin en geniş haber portalı
ANA SAYFA Güncel Ekonomi Siyaset Spor Dünya Sağlık Teknoloji Eğitim Kültür-Sanat Yaşam Magazin 3. Sayfa Televizyon
Ana SayfaVideo Galeri

Video Galeri Sayfası

Bizimcity: Fatih Projesi gerçekleşir

8701 izlenme
Atv Ana Haber Bültenleri
Atv 15 Mayıs 2013 Çarşamba Tüm Haberleri
Atv 14 Mayıs 2013 Salı Tüm Haberleri
Atv 13 Mayıs 2013 Pazartesi Tüm Haberleri

Bizimcity: Fatih Projesi gerçekleşir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eğitimde FATİH Projesi’ni başlattı.

  Ankara Karacaören 'de Sabahattin Zaim Anadolu Lisesi öğrencilerine 200 tablet bilgisayar dağıtan Erdoğan, “Fatih Sultan Mehmet, İstanbul 'u fethederek karanlık bir çağa, Orta Çağ 'a son vermiş, yeni çağı başlatmıştır. Biz de bugün FATİH Projesi`yle sadece eğitim sisteminde değil, eğitimin etkilediği her alanda yeni bir çağı bilgi, bilgi teknolojileri çağını bugün burada açıyoruz.” dedi.

FATİH Projesi`nin açılışını yapan Erdoğan, projenin bir dönüm noktası olduğunu söyledi. FATİH Projesi`nin, Sabahattin Zaim Anadolu Lisesi 'nden başladığını dile getiren Erdoğan, “Tarihi bir anı yaşıyoruz. FATİH Projesi`yle eğitim ve öğretim metodunu modern bir şekilde değiştiriyoruz. FATİH Projesi`yle eğitimin anlamı değişiyor. Kara tahtanın, öğretmenin ve öğrencinin işlevi çok köklü şekilde değişiyor. Küresel ölçekte yeni bir dönemi başlatıyor, yeni bir çığır açıyoruz. Dünyanın birçok ülkesi FATİH Projesi`ni çok yakından takip ediyor. Dünyada örnek olarak gösteriliyor. Örnek alınıyor. Fatih Sultan Mehmet, İstanbul 'u fethederek karanlık bir çağa, Orta Çağ 'a son vermiş Yeni Çağ`ı başlatmıştır. Biz de bugün FATİH Projesi`yle sadece eğitim sisteminde değil, eğitimin etkilediği her alanda yeni bir çağı bilgi, bilgi teknolojileri çağını bugün burada açıyoruz. Tarihi bir ana şahitlik yapmanın heyecanını taşıyorum.” diye konuştu.

17 İLDE 52 OKULDA PİLOT OLARAK BAŞLIYOR

Pilot olarak FATİH Projesi`ne geçen 17 ildeki 52 okulun öğretmenlerini, öğrencilerini, çalışanları yürükten kutladığını kaydeden Başbakan Erdoğan, “İnşallah bu yılın Eylül ayına kadar 3 bin 657 orta öğretim kurumunda, liselerin yarısında FATİH Projesi`nin kurulumu tamamlanmış olacak. 4 yıl içinde de 42 bin 570 bin sınıfta FATİH Projesi hayata geçecek. 620 bin akıllı tahtayı okullara, sınıflara kazandıracağız. Projeyle sınıflara yüksek hızlı internet bağlantısını da gerçekleştiriyoruz. İlk tablet bilgisayarları dağıtacağız. 200 tablet bilgisayarı vereceğiz. 12 bin 800 tablet bilgisayarı öğrencilere teslim ediyoruz. Allah 'ın izniyle kara tahta kavramını tarihi tozlu raflara kaldırıyoruz. Tebeşir ve tebeşir tozu nostaljiden öteye geçemeyecek. Öğrenci, elinde tablet bilgisayarı, karşısında elektronik tahtasıyla en son teknolojiyle eğitim alacak.” şeklinde konuştu.
Öğretmenlerin ve öğrencilerin yeni sisteme çok kısa sürede ayak uyduracağını söyleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şöyle dedi: “9 yılda verdiğimiz sözleri tuttuk. Eğitime, Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımını yaptık. 570 bin toplam derslik sayısının 370 binini biz açtık. Türkiye 'ye bunları biz kazandırdık.”

 « İlgili Haber için tıklayın »

08 Şubat 2012 Çarşamba
BU HABER DİĞER KANALLARDA NASIL SUNULDU?
ÇOK İZLENEN VİDEOLARtamamı
www.beyazgazete.com Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve EPA Fotoğraf Ajansı'nın resmi abonesidir. Beyaz Gazete Broadcast Video çözümleri Metus teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir.
Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.
Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.