Türkiye'nin en geniş haber portalı
ANA SAYFA Güncel Ekonomi Siyaset Spor Dünya Sağlık Teknoloji Eğitim Kültür-Sanat Yaşam Magazin 3. Sayfa Televizyon
Zeytindalı 20 Yaşında

Zeytindalı 20 Yaşında

Her yaştan ve kuşaktan, tüm Kilislilerin severek okuduğu, kendinden ve geçmişinden bir şeyler bulduğu ZeytinDalı Dergisi, yayın hayatında 20’nci yılına ulaştı.
YaşamKaynak :İHA09 Ocak 2014 Perşembe 11:40:36
Haber Etiketleri :,  İsviçre
12Bu habere bakanlar bu içeriklere de göz attı


1994 yılında Muhlis Salihoğlu’nun öncülüğünde ve kısıtlı olanaklarla yayın hayatına başlayan ZeytinDalı Dergisi, Kilis Kültür Derneği Kilis Şubesi Başkanlığı’nın yayın organı olarak yayın hayatını sürdürüyor. ZeytinDalı, yıllar boyunca gerek konu çeşitliliği gerekse de baskı kalitesinde kendini geliştirerek Kilislilerin gönlünde özel bir yer edinmeyi başardı. Kilis’in sosyal ve kültürel yaşamı kadar, gelenek-görenek, tarih, edebiyat ve Kilis’le ilgili araştırmaları ilke edinen ZeytinDalı, 72’inci sayısı ile okurlarıyla buluştu.

Kilis merkezli ve süreli olarak yayınlanan tek dergi olma özelliğini koruyan ZeytinDalı, Türkiye’de yerel/bölgesel alanda yayın yapan ve yirmi yıl kesintisiz olarak yayınlanan az sayıdaki dergilerden biri. Dergi Türkiye’de 60’a yakın ilde, yurtdışında ise ABD, Kanada, Almanya, İsviçre gibi 10’u aşkın ülkede yaşayan Kilislilere ulaştırılıyor.

Kilis Kültür Derneği Kilis Şubesi Başkanı ve ZeytinDalı Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Muhlis Salihoğlu, “Gönülden ve Kilis sevdamızla giriştiğimiz, zorlu koşullarda yayına hazırladığımız ZeytinDalı’nın 20. yaşına ulaşmasının mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Kilis ile ilgili araştırma ve tez konularında ilk başvuru kaynaklarından biri olarak, Kilis’imizin tanıtımına katkı sağlayan, Kilis’in ve Kilislinin sesi olan dergimizin bugünlere gelmesi bizim en büyük kıvanç kaynağımız olmuştur. Dergimizin yayınlanmasında, dağıtımında emek veren, yardımcı olan, maddi ve manevi destekleriyle dergimizin yaşamasına katkı sağlayan dostlara gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. Birkaç ay içerisinde ZeytinDalı’nın 20. Yaşını, düzenleyeceğimiz bir programla kutlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Programa ZeytinDalı dostlarıyla, mesleğinde kariyer edinmiş ünlü Kilislileri de davet ederek Kilis’te ağırlamayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

GÜNCEL VİDEOLAR
Son Foto Galeriler
Tam O Anda Çekilen Fotoğraflar
GÜNÜN MANŞETLERİ
www.beyazgazete.com Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve EPA Fotoğraf Ajansı'nın resmi abonesidir. Beyaz Gazete Broadcast Video çözümleri Metus teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir.
Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.
Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.