Türkiye'nin en geniş haber portalı
ANA SAYFA Güncel Ekonomi Siyaset Spor Dünya Sağlık Teknoloji Eğitim Kültür-Sanat Yaşam Magazin 3. Sayfa Televizyon
Sığır Cinsi Hayvanların Küpelenmesi ve Kayıt Altına Alınması

Sığır Cinsi Hayvanların Küpelenmesi ve Kayıt Altına Alınması

Kırıkkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yürütülen, "Sığır Cinsi Hayvanların Küpelenmesi ve Kayıt Altına Alınması" işlemleri Kırıkkale Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliğine devredildi.
YaşamKaynak :AA07 Ocak 2014 Salı 10:30:09
12345Bu habere bakanlar bu içeriklere de göz attı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Recep Kırbaş, yaptığı yazılı açıklamada, konuyla ilgili protokolün imzalandığını belirtti.

Kırbaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"2 Aralık 2011 tarih ve 28130 sayılı Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliği ve 2013-04 sayılı Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Kontrolü Genelgesi ve hükümleri doğrultusunda Kırıkkale genelinde Kırıkkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü olarak yürütülmekte olan sığır cinsi hayvanların tanımlanması ve tescili işlemlerinin aynı genelge ve yönetmelik hükümleri gereği küpeleme ve kayıt yetkisi daha önce 10 Temmuz 2013 tarihi itibariyle Kırıkkale Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliğine devredilmişti. Genelge gereği 6 Ocak 2014 tarihi itibariyle sığır cinsi hayvanların küpelenmesi ve kayıt altına alınması işlemleri Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından yürütülecek olup, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü denetim görevi yürütecektir."
Kırıkkale'de 75 bin büyükbaş hayvan bulunduğunu belirten Kırbaş, Bakanlık tarafından suni tohumlamadan ve etçi ırklardan doğan buzağılara 75 lira, yerli ırklarla tohumlamadan doğan buzağıya 100 lira destekleme yapıldığını sözlerine ekledi.

GÜNCEL VİDEOLAR
Son Foto Galeriler
Bu Toyota İle Yarışmak İster Misiniz
GÜNÜN MANŞETLERİ
www.beyazgazete.com Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve EPA Fotoğraf Ajansı'nın resmi abonesidir. Beyaz Gazete Broadcast Video çözümleri Metus teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir.
Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.
Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.