Türkiye'nin en geniş haber portalı
ANA SAYFA Güncel Ekonomi Siyaset Spor Dünya Sağlık Teknoloji Eğitim Kültür-Sanat Yaşam Magazin 3. Sayfa Televizyon
Osmanoğlu: Şehzade Dündar Efendi Suriye’de Zor Günler Yaşıyor

Osmanoğlu: Şehzade Dündar Efendi Suriye’de Zor Günler Yaşıyor

34. Osmanlı Padişahı Sultan II.Abdühamid’in 4. kuşak torunu Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, Suriye'de bulunan Şehzade Dündar Efendi ile ailesinin ülkedeki şiddet olayları sebebiyle zor günler yaşadığını söyledi.
GüncelKaynak :Cihan22 Ağustos 2012 Çarşamba 01:06:30
Haber Etiketleri :,  Beyrut,  Kayıhan,  Osmanlı,  Sığınma
12345Bu habere bakanlar bu içeriklere de göz attı

Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, Hatay'da, Suriye'de yaşanan iç karışıklıktan kaçarak Türkiye’ye sığınma talebinde bulunan Türkmenleri ziyaret etti. Suriyeli Türkmenlerin Türk halkına teşekkür ettiklerini belirten Osmanoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sultan II. Abdülhamid’in 3. kuşak torunu Dündar Efendi'nin halen Şam’da yaşadığını ve Türkiye’ye getirebilmek için gerekli güvenlik önleminin sağlanmasını beklediklerini ifade etti.

Şehzade Osmanoğlu, “Ben Sultan II. Abdülhamid Han’ın 4. kuşak torunuyum. 3. kuşak torunu var Dündar efendi. 1390 Beyrut doğumlu kendisi ve şu an Şam’da yaşıyor. Yaşlı insanlar, biz kendilerini buraya getirmek istiyoruz. Ama onlar böyle bir kargaşada gelemiyorlar. Annemin akrabaları da orada. Onlar da gelmek istiyorlar ama gelemiyorlar. Böyle bir durumda kimse evinden çıkamıyor. Onlar için büyük bir risk, silah seslerini duyuyorlar ama dışarı ekmek almak için dahi çıkamıyorlar. Ellerinden geldiğince evde kalmaya çalışıyorlar” dedi.

Çadır kentte basına kapalı olarak gerçekleşen ziyareti hakkında da bilgi veren Şehzade Osmanoğlu, “Burada Türkmen kardeşlerimizle sohbet ettik. Onların acılarını az da olsa paylaşmaya çalıştık. Kardeşlerimizin acılarını paylaşmak için buraya geldik. Elimizden ne geliyorsa yardımcı olmak için geldik. Buradaki Türkmenler Türkiye’nin desteğinden ötürü çok mutlular. Artık bunun bitmesi gerekiyor. Esed’in düşmesi gerekiyor. Esed üst üste diplomatik hatalar yapıyor. Bayram gününde çocukların katli hepimizi derinden üzüyor” diye konuştu.

GÜNCEL VİDEOLAR
Son Foto Galeriler
Yağmurlu Havada F1 Heyecanı
GÜNÜN MANŞETLERİ
www.beyazgazete.com Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve EPA Fotoğraf Ajansı'nın resmi abonesidir. Beyaz Gazete Broadcast Video çözümleri Metus teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir.
Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.
Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.