Sosyal medyadan tepki yağıyor

CHP Milletvekili Şafak Pavey için "Hem özürlü hem CHP'li" diye yazan Sabah Gazetesi Yazarı Engin Ardıç, sosyal medyada eleştiri oklarının hedefi oldu.

Sosyal medyadan tepki yağıyor
Sabah Gazetesi Yazarı Engin Ardıç, bugünkü köşe yazısında CHP Milletvekili Şafak Pavey için 'Hem özürlü hem CHP'li 'diye yazınca sosyal medyada ana gündem maddesi oldu.

Ardıç, 'Yumurtasız eylemin tadı yok 'başlıklı yazısında Pavey için 'Artık '12 Eylül filmleriyle 'de ilgi uyandıramıyorlar, yaptıkları 'kıl müziğiyle 'de... Tövbe, 'hem özürlü hem CHP'li 'olduğu için amigo basının çok sevdiği Şafak Pavey hanım kızımız hariç. 'ifadelerini kullanınca sosyal medyada eleştiri oklarının hedefi oldu. İşte Engin Ardıç'a yapılan o eleştirilerden bazıları:

@nihadagenc : Şafak Pavey'e 'hem özürlü hem CHP'li ' diyen Engin Ardıç'a... 'Bu surata şans tanımıyorum! '

@mehmetbaransu : Engin Ardıç'a neden cevap vermiyorsun diye soran arkadaşlara. Ciddiye almadığım birine ne diye cevap vereyim. Ardıç 'öleli '10 yıl oldu.

@suyorumcusu : Engin Ardıç, Şafak Pavey'e 'hem özürlü hem CHP'li 'demiş. Tıp çok ilerledi Engin, parası neyse verelim git yüz nakli yaptır. Sıfatsız gezme.

@GursesOzlem : Sabah gazetesine not : yüz verdin deliye, geldi ... halıya ! Yazıklar olsun bu medya patronlarına. Bu kaçıncı. Engin Ardıç hala yazacak mı ?

@Balciceki Engin Ardıç Şafak pavey için Hem özürlü hem Chp'li demiş.Şaşıran var mı? beni şaşırtan hala o nefret dolu satırları yazmasına izin verilmesi

@sabahatakkiraz : Soz konusu Engin ardıç ise ; gerisi rezalettir. Sabahat Akkiraz

@unsalunlu : okumam ben. La Fontaine'den beri Fabl sevmem çünkü.HAYVAN'ların konuşabileceğine inanmıyorum ki yazabileceğine inanayım!

@drerolkose : Engin Ardıç umarım fiziksel engeliyle dalga geçtiğin Şafak Pavey'in protezinin üzerine oturursun.aparatı çıkarmakta hayranlarına düşer

@erenegilmez : Şafak Pavey için 'hem özürlü hem CHP'li ' diyen Engin Ardıç canlısı dünya görüşünün hayatta kapladığı o alçak seviyeyi de göstermiş..

@HadiOzisik : Engin Ardıç - Zevzeklik muhalefet değildir

@YesilElmyra : Engin Ardıç bedende ki özür hadi neyse de,beyinde ki özrü ne yapmak lazım ona çare yok

@tahirozgur : Şu Engin Ardıç denilen 'ŞEY '(adam demek istemediğim için şey dedim) ile ilgili lafı neden bu kadar uzattınız ki. #YAVŞAK deyin gitsin yahu

@Kastalll : şafak pavey in tek bir hücresindeki insanlık bile seni düzeltebilir ama sende onu alacak hücre yok engin ardıç

@ETemelkuran : zamanında Engin Ardıç gibiler için söylemişti, siz nasıl bu kadar zalim oldunuz?

@tulugyavuz : Engin Ardıç, Şafak Pavey'e 'hem özürlü hem CHP'li 'demiş. Adam olmak zor zenaat vesselam. Okulu da yok ki gidip öğrenesin...

@denizozhan : Özürlü olmak tercih edilebilen bir şey değildir, asıl acınası durum bunu fırsat bilip onları küçümseyenlerin olmasıdır,sevgili Engin Ardıç!

@hicisleri : Engin Ardıç'ı beğenmemek normal de, onu beğenmeyip misal, Yılmaz Özdil'i veya Bekir Coşkun'u takdir ediyorsanız orada bir tuhaflık var.

@evrimgb : Engin Ardıç, Şafak Pavey'e 'hem özürlü hem CHP'li 'demiş. Hem insan değil, hem kalem tutabiliyor, ne ilginç!

@littleiv3 : Engin Ardıç, Şafak Pavey için 'hem özürlü hem chp'li 'demiş. İnsan olmadan yazı yazabilen canlı yapmışlar hiç haber vermiyorlar.

@mete_han4586 : Ah be Engin Ardıç keşke o mel'un gece annnen babana bu gece olmaz deseymiş!!!

@ezgiiakdemir : Şafak Pavey'e kuş kadar beyniyle laf soktuğunu sanan 'Engin Ardıç ' insan değilsin. Yumurtalar nerede mi hepsi kafanda kırılsın dilerim bunu


İŞTE ENGİN ARDIÇ'IN O YAZISI:


Yumurtasız eylemin tadı yok

Hani ne denilmiştir, 'adam suyun üstünde yürüse bu sefer de yüzme bilmiyor diyecekler '...
Şimdi de beklenen oldu, 'yeni Taksim Meydanı projesi 'sırf AKP'li belediye eliyle hazırlandığı için on beş-yirmi kişi tarafından protesto edildi. (Amigo basın 'çok sayıda aydın 'diyor, inanmayın, yalan.)

Protesto kimsenin umurunda değil, proje çatır çatır uygulanacak ama 'sanatçı arkadaşların 'isimleri basında bir kere daha geçmiş oldu.
Tülay ve sanatçı arkadaşı Açılay gibi!...
Başka türlü geçeceği de pek yoktu, çünkü bu isimler uzun süredir 'gündemden düşmüş 'isimler. Artık '12 Eylül filmleriyle 'de ilgi uyandıramıyorlar, yaptıkları 'kıl müziğiyle 'de... Tövbe, 'hem özürlü hem CHP'li 'olduğu için amigo basının çok sevdiği Şafak Pavey hanım kızımız hariç.

Fosladıkları nokta şu: Projenin altında, İstanbul'un CHP'li belediye meclisi üyelerinin de onayı var! Kültür Varlıklarını Koruma Kurumu da olur demiş.
Ama ne diyor bu, kendi kendine 'Taksim platformu 'adını takan topluluk?

'Taksim hepimizin 'diyor (yani bu demektir ki AKP seçmeni vatandaşların da!)
Bir postalcı gazeteci de 'Taksim'i vermeyelim 'yazdı. Öyle ya, Taksim'i düşman kuvvetleri ele geçirmek üzereler, belki adını da Sindaghma yaparlar.
'Bu projeden çok daha başarılı alternatifler vardır 'diyorlar, bunları bugüne kadar gören işiten yok. Hangi protestocu şehirci ve mimar hangi alternatif projeyi ortaya koymuş da biz duymadık?

Sırf, uyuzluk olsun, torba dolsun.
CHP'nin otuz yıllık iktidarında hangi mimari proje 'halka sorulmuştur 'acaba, onu da bir zahmet açıklasınlar.
Topçu kışlasının yeniden yapımına karşı çıkıyorlar, açıkça söylemiyorlar ama sırf 'Osmanlı yapısı 'olduğu için, eh bir de ağababaları Lütfi Kırdar onu İnönü'nün emriyle yıktırmış olduğu için.
Haa, bir de kışla binası alışveriş merkezi olursa 'pis kapitalistler para kazanacakları 'için. (Oysa binanın kültür ve sanat merkezi olacağı defalarca açıklandı, giriş katında da kafeteryalar falan bulunacakmış.)

'Cami yapılacakmış 'diye kıyameti koparıyorlar, yalanlandı. (Ayia Triada kilisesini çok severler ama.) Bunların asıl derdi nedir?
Bunların asıl derdi 'AKP ne yaparsa 'karşı çıkmak, ak dediğine kara demektir.
Onun için de kendileri söyleyecekler kendileri dinleyeceklerdir, tıpkı Boğaziçi Köprüsü konusunda olduğu gibi.
Tek umarları vardır: Çıkmaz ayın son çarşambasında Gürsel Tekin'i belediye reisi seçerler, o da projeyi durdurur, kazı ve yapım bütün molozlarıyla olduğu gibi öylece bırakılır, paralar sokağa atılır, sanatçı arkadaşlar rahat bir nefes alırlar. (İstanbul belediyesini kazara Mustafa Sarıgül eline geçirse inşaatın duracağını hiç sanmam!)
Eh, 2014 yerel seçimini de İstanbul'da gene AKP kazanacağına göre...
Proje uygulanacaktır.

Sanatçı arkadaşların bir sonraki eylemlerinde çakmak çakıp gitar eşliğinde 'protest müzik 'falan yapmalarını da bekleriz (Joan Baez, Zülfü Livaneli ve Victor Jara söylesinler... Dinleyici isteği kabul ediyorlarsa benim ricam 'Venceremos 'şarkısı.)
Fakat yumurtalar nerede yahu, yumurtalar? Yumurtasız entellik mi olurmuş?