Türkiye'nin en geniş haber portalı
ANA SAYFA Güncel Ekonomi Siyaset Spor Dünya Sağlık Teknoloji Eğitim Kültür-Sanat Yaşam Magazin 3. Sayfa Televizyon
Balıkesir'in Kepsut İlçesinde, 'L Tipi' Sevinci

Balıkesir'in Kepsut İlçesinde, 'L Tipi' Sevinci

Balıkesir'in Kepsut ilçesindeki L Tipi cezaevinin nihayet faaliyete girmesi en çok ilçe halkını memnun etti
18 Nisan 2010 Pazar 15:57:39
Haber Etiketleri :
1Bu habere bakanlar bu içeriklere de göz attı

Balıkesir'in Kepsut ilçesindeki L Tipi cezaevinin nihayet faaliyete girmesi en çok ilçe halkını memnun etti. Belediye Başkanı İsmail Cankul, cezaevinin ilçe ekonomisine çok önemli katkıda bulunacağına inandıklarını söyledi.
Balıkesir'in Kepsut ilçesinde yapımı tamamlanan Balıkesir L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu yeni misafirlerine kavuştu. İlk mahkumların Balıkesir merkezdeki cezaevinden nakledildiği bin 500 mahkum kapasiteli L Tipi cezaevine Bandırma, Çanakkale, İzmir ve Bursa illerinden de tutuklu ve hükümlü mahkum sevkiyatı yapılacağı bildirildi. 24'ü kadın, 19'u çocuk toplam 360 mahkum Balıkesir'den Kepsut ilçesindeki yeni cezaevine yerleştirildi. Mahkum sevkiyatı sırasında yollarda geniş güvenlik tedbirleri alındı. İlçedeki cezaevinin faaliyete girmesini sevinçle karşıladıklarını belirten Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, "Müteahhitten kaynaklanan sorunlardan dolayı gecikmeli de olsa cezaevimize mahkum nakilleri yapıldı. Cezaevi yatırım olarak görünmese de biz Kepsut için bunu çok önemsiyoruz. Çünkü mahkum sayısı bin 500 olacak. Buraya haftada 400 ziyaret yapılacak. Dışarıdan gelecek ziyaretçiler ilçemize ve ticarete büyük bir hareket kazandıracak inancıyla biz bunu ilçemize yapılmış büyük bir yatırım olarak kabul ediyoruz. Cezaevinin açılmasında biz de belediye olarak elimizden geldiği kadar çevre düzenlemesi, yolları ve drenaj çalışmalarıyla her şeyinde bütün imkanlarımızı seferber ettik. Daha cezaevine mahkumlar nakledilir nakledilmez ilçemizde bir hareket olmaya başladı. Esnaf heyecanlandı, insanlarımız heyecanlandı. İnşallah bu heyecanda mahcup olmayacağız. Bu yatırımın ilçemize ekonomik değer olarak önemli bir katkıda bulunacağına inanıyoruz, inşallah da öyle olacak" dedi.
Balıkesir-Kepsut arasında sabah erken saatlerde başlayıp akşama kadar süren mahkum sevkiyatı normal bir şekilde tamamlandı.

GÜNCEL VİDEOLAR
Son Foto Galeriler
2014 Model Zombiler Sokaklarda
GÜNÜN MANŞETLERİ
www.beyazgazete.com Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve EPA Fotoğraf Ajansı'nın resmi abonesidir. Beyaz Gazete Broadcast Video çözümleri Metus teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir.
Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.
Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.